rezervace

Kontakty

+420 494 534 619

hotel@aprilhotel.cz

Novinky mailem


Historie


Historie April hotelu Panorama se začala psát před rokem 1938, kdy vznikaly plány na vybudování nového moderního ubytovacího zařízení v Rychnově nad Kněžnou rodinou Kellerových. Dochovaly se dokonce plány na různé varianty řešení tohoto hotelu. Když pak přišla v průběhu stavby hotelu válka, bylo údajně rozhodnuto, že bude hotel pojmenován na Hotel Panorama místo plánovaného názvu V Modřinkách po Hotelu Panorama v Deštném v Orlických horách, o který Češi přišli jako následek událostí po Mnichovské dohodě. Hotel byl otevřen 6. července 1940 a sloužil nepřetržitě až do roku 1989, když byl stále nejlepším ubytováním v Rychnově nad Kněžnou. Velmi smutný osud potkal hotel po navrácení do soukromých rukou po roce 1991, kdy byl po několik let provozován k úplné devastaci.

 


V roce 1999 hotel koupila rodina Dubnova a nezbylo jí než hotel z 95% zbourat. Hotel byl znovu vystavěn v obdobném stylu, ale v pětinásobném objemu. Při přípravě projektu a vlastní realizaci Dubnovi použili poznatky z toho nejlepšího, s čím se setkali při svých cestách v zahraničí, a pokusili se realizovat kombinaci střízlivého luxusu s rodinnou atmosférou a osobitým stylem. Hotel byl pro veřejnost znovu otevřen 11.dubna 2003. Každý rok je  April hotel Panorama obohacován a jeho služby rozšiřovány. Bylo vybudováno dětské hřiště, které slouží dětem hotelových hostů i dětem z města, byla vybudována sauna v opravdu luxusním stylu, ve které je možno se i v parných dnech ochladit sněhem. Byl otevřen venkovní gril, který nabízí gastronomii kombinací tradiční přípravy na dřevěném uhlí a moderního zařízení z nerezu. Hotel plánuje další rozšiřování služeb, dobudováno bylo hřiště na pétanque, lanová dráha a další aktivity budou následovat. V roce 2017 došlo k přejmenování hotelu na April hotel Panorama.


Tradice rodiny

Rodina Dubnova, která Hotel Panorama provozuje prostřednictvím společnosti Hotel Panorama s.r.o., má kořeny v oblasti gastronomie v 19. století. Již dědeček současného majitele pracoval jako číšník v prvotřídní lodní restauraci zaoceánské lodi Hamburg, dokonce se pokoušel získat místo na nejlepší lodi své doby - Titaniku, ale podařilo se mu ke štěstí budoucích generací pouze brigádně nakládat zboží a zavazadla na loď tak smutně slavnou. I dědečkův bratr se vydal cestou hotelnictví a byl nájemcem horské boudy Výrovka v Krkonoších, kterou provozoval do roku 1948. Pro současnou generaci bylo hlavním stimulem, když se rozhodl jít cestou hotelnictví nejmladší z rodiny Michael, který vystudoval hotelovou školu v Poděbradech a po několik let sbíral zkušenosti na odborných soutěžích a praxích doma i v zahraničí. V současné době řídí April hotel Panorama.