rezervace

Kontakty

+420 494 534 619

hotel@aprilhotel.cz

Novinky mailem


Sauna


Sauna se nachází ve třetím patře hotelu. Je vybavena zařízením tropického deště a kádí s ledovou vodou. Sauna je pronajímána výlučně pro uzavřenou společnost pro 2 – 4 osoby.

Provozní doba sauny: 8.00 – 22.00 hodin

Cena za soukromý pronájem celé sauny na 90 minut: 2 - 4 osoby 890 Kč

Pronájem sauny si můžete objednat na recepci hotelu na tel. 494 534 619. Nabízíme možnost zakoupení permanentek.

 


Pravidla saunování:

Poraďte se se svým lékařem, zda je saunování pro Vás vhodné nebo není nebezpečné. Lidé se srdečními obtížemi, jaterními nebo ledvinovými obtížemi by neměli saunu používat bez výslovného doporučení lékaře.

Vyhraďte si na regeneraci svých sil dostatek času, nejméně však 90 minut, ideální jsou dvě hodiny.
Do sauny byste neměli chodit s plným žaludkem, ale také ne hladoví. Před saunováním je bezpodmínečně nutné, abyste se nejprve osprchovali a pokud používáte krémy a make-up, je třeba se důkladně omýt, nejlépe mýdlem a osprchovat, aby Vaše kůže byla připravena na saunování. Pro prohřátí a relaxaci doporučujeme nepoužívat žádný oděv. Do kádě s ledovou vodou napusťte studenou vodu.  

Prohřívání: teplotu v prohřívací místnosti nastavte podle Vašich zvyklostí, ne však méně než 80°C a pro měření doby prohřívání použijte přesýpací hodiny uvnitř sauny. Pro začátečníky doporučujeme 8 až 10 minut. Pro ostatní by měla doba pocení být mezi 10 a 15 minutami, přičemž v každém případě by měla osoba opustit místnost vždy, pokud se jí udělalo nevolno nebo cítí, že je pocení dostatečné.
Při prohřívání ulehněte nebo usedněte, dýchejte zásadně nosem. V případě potřeby polijte horké kameny vodou s aromatickou esencí. Je možno si masírovat kůži končetin žínkou nebo kartáčem.

Jakmile uběhl čas určený k prohřátí těla, opusťte prohřívací místnost a nejprve se vždy osprchujte studenou vodou. Buď použijte ruční sprchu nebo zařízení tropického deště.  Pokud budete k celkovému ochlazení používat pouze sprchu, sprchujte se několik minut, maximálně však 5 minut. Pokud po osprchování použijete ještě káď s ledovou vodou, učiňte tak na krátkou dobu tak, aby ochlazování bylo ještě příjemné a abyste se nepodchladili.

Po prvním prohřátí a ochlazení můžete použít masáž, která je doporučována odborníky na saunování.

Po každém prohřátí a zchlazení musí nastat dostatečný odpočinek, a to nejméně 15 minut. Je velmi vhodné v době odpočinku doplnit vypocenou vodu z těla pitím minerálních vod nebo ovocných šťáv. Alkohol, zejména tvrdý alkohol, výrazně ruší účinky saunování. Kouření zcela odporuje zásadám saunování.

Podle počtu opakování výměn horka a chladu rozlišujeme podle výsledného efektu tyto typy saunování:

1 x  iritační - dráždivé,
2 x  tonizující - povzbudivé,
3 x  relaxační - uvolňující,
4 x  inhibiční – útlumové,
5 a vícekrát - nejde o správné saunování, a proto je nedoporučujeme.

Přejeme Vám příjemnou relaxaci.

Soukromý pronájem sauny si prosím z důvodu nahřátí sauny objednávejte vždy alespoň půl hodiny předem na recepci April hotelu Panorama na tel. 494534619.