rezervace

Kontakty

+420 494 534 619

hotel@aprilhotel.cz

Novinky mailem


Masáže


Masérské služby poskytuje hotelovým hostům i veřejnosti nevidomý masér Bc. Rudolf Osikovski, a to každý den nepřetržitě od 8:00 hod. do 20:00 hod., poté za příplatek.

Upozorňujeme hosty, že masér nebude na hotelu přítomen v termínech:  29.5.2021 - 4.6.2021.


AKCE 3 + 1 zdarma: Vyberte si oblíbenou masáž, a pokud si ji zakoupíte třikrát, čtvrtou stejnou masáž obdržíte zdarma. Nabídka se týká všech druhů masáží nabízených v April hotelu Panorama - viz. níže.


Masér v současné době provádí:

 

Všechny druhy masáží je možné si objednat na recepci hotelu na tel. 494 534 619.

 

Klasické masáže

masáž šíje (cca 25 min.) - 350 Kč
masáž zádová (cca 30 min.) - 350 Kč
masáž dolních končetin (cca 40 min.) - 450 Kč
masáž horních končetin (cca 30 min.) – 350 Kč
masáž hrudníku (cca 30 min.) 350 Kč
masáž břicha (cca 25 min.) – 350 Kč

 


Reflexologie nohy (cca 60 min.)

Nejprve je potřeba si ujasnit pojem „reflexologie nohy“. Jedná se o provádění diagnostiky, ošetření a stimulace (nebo naopak tišení) projevů na reflexních ploškách nohy. Nohou myslíme část těla od kotníku dolů, tedy převážně plosky (chodidla) nohy a jejího nártu.

Reflexním ploškám přináleží tělesné orgány a celá ústrojí v těle a rovněž páteř. Všechny tyto orgány je možné pomocí ošetřování reflexních plošek ovlivňovat, a to nejen stimulovat k vyššímu výkonu, ale také při potížích tlumit jejich projevy. Při diagnostice lze zjistit jak současný problém, tak i „předpovědět“ problém v budoucnu. Při takto diagnostikovaných problémech se lze na tyto orgány více zaměřit, například v prevenci.

Reflexologie nohy je příjemná procedura, mírně bolestivá až bolestivá. Vše záleží na stavu těla a orgánů klienta. Provádí se různě silným tlakem na reflexní plošky. Procedura je časově přibližně hodinová, ale je to závislé na stavu klienta.

Naše tělo je vděčné za každou péči, kterou mu věnujeme. U zdravého člověka nelze povědět, jak často se reflexologii nohy věnovat. Pozná se to často až na první „kúře“, kdy je mnohdy klient sám překvapen, kde všude může být třeba jeho systém či orgán podpořen. V zásadě je možné říci, že se naše tělo na nás nebude hněvat, jestliže se o něj jednou až dvakrát měsíčně takto postaráme. A jestliže nemáme čas, nebo z jiného důvodu nemůžeme takovéto „ošetření“ absolvovat, projděme se alespoň na boso zarosenou travou, po štěrku, nebo na dovolené po oblázkové pláži. Je to sice jen náhražka, ale naše tělesná schránka bude vděčná i za to.

Reflexologie nohy trvá přibližně 60 minut. Cena je 900 Kč.

 


Manuální lymfatická drenáž

Jedná se o jemnou masážní techniku charakterizovanou jemnými doteky a lehkým tlakem po celém těle. Cílem je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu a zbavit tělo toxických a odpadních látek. Manuální lymfodrenáž účinkuje tak, že se ručně uvolňují lymfatické uzliny, rozproudí tok lymfy po těle a podpoří se tak samočistící a regenerační schopnost organismu.

Manuální lymfodrenáž se doporučuje k detoxikaci organismu, posílení imunitního systému či prevenci celulitidy. Dále je vhodná po delší léčbě antibiotiky, při otocích – např. v graviditě a při dlouhodobém užívání hormonálních léků. Detoxikační kúru je vhodné provádět alespoň jednou za měsíc. Pokud máte zdravotní problémy, doporučujeme konzultaci s lékařem.

Je možné si objednat manuální lymfodrenáž buď celého těla (trvá cca 120 min.) za cenu 1500 Kč podle stavu klienta či masáž horní nebo dolní poloviny těla (trvá cca 60 min.) za 850 Kč.

Při doporučení lékaře je možná i manuální lymfodrenáž určité jednotlivé části těla (např. při ablaci prsu). V tomto případě je cena smluvní.

 


Magic hot stones – masáž lávovými kameny

Při této masáži masér pokládá nahřáté lávové kameny na vybraná místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa) a tato místa s kameny masíruje použitím speciálních havajských technik. Teplota ohřevu kamenů je cca 45-55°C. Tato masáž je vysoce relaxační, antistresová a harmonická. Masáž  stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, prohřívá celé tělo, pomáhá detoxikaci organismu.

Masáž není možné aplikovat v případech otevřených ran a modřin, hypersensitivity na teplo, vysokého krevního tlaku, nedávno prodělaných operací, infekčních onemocnění, kožní infekce, popálenin, zánětů a v těhotenství.

Masáž lávovými kameny celého těla trvá cca 120 minut, cena je 1650 KčČástečná masáž (nohy zezadu a záda) trvá cca 60 minut a stojí 900 Kč.

 


Medová detoxikační masáž

Medová masáž odstraňuje toxiny v těle a aktivuje vnitřní orgány. Při masáži masér potře klientovi záda voňavým tekutým medem (používá se med přírodní, bez chemických přísad, škrobů a třtinového cukru) a tento med vmasíruje speciální technikou do těla. Med vlivem napětí a podtlakem z těla vytahuje škodlivé látky, houstne a barví se. Po masáži se klient osprchuje. Tato procedura se může opakovat maximálně třikrát za sebou a je doporučována maximálně jednou týdně.

Medová masáž je vhodná zejména při bolestech hlavy, střevních, žaludečních potížích, revmatickém onemocnění svalů a kloubů, artróze, degenerativních procesech. Je účinná jako prostředek k oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem.

Není ji možné aplikovat při  alergii na med, pokud máte citlivou pokožku, odřeniny na těle, při krvácení v těle a při vysokém očním tlaku. Pro někoho může být tato masáž bolestivá.

Cena jedné aplikace medu na záda je 450 Kč (cca 25 minut). Detoxikační medová masáž zad v délce cca 90 minut stojí 1200 Kč.

 


Horká čokoláda plus zábal

Tato čokoládová procedura zahrnuje peeling rozdrcenými kávovými zrny s olejem (případně  jinými kosmetickými peelingy firmy Janssen dle momentální nabídky), masáž, zábal, omytí a relaxaci. Především ženám přináší kvalitní péči o pokožku celého těla. Významně tonizuje, vyhlazuje pokožku, zabraňuje stárnutí. Výrazným způsobem potlačuje celulitidu. Čokoláda je plná vitamínů, minerálů, koenzymů a antioxidantů, působí blahodárně na krásu a dobrou náladu.

Zájemkyně o tuto proceduru musí být zdravá.  Tuto masáž není možno podstoupit, pokud jste těhotná, pokud trpíte vysokým tlakem, záněty, jste nachlazená, či alergická na některou složku v proceduře.

Cena: celé tělo (délka trvání cca 120 minut) – 2200 Kč, částečná masáž – nohy zezadu a záda (délka trvání cca 60 minut) – 1200 Kč.

 


Aromatická masáž (cca 75 minut)

Vůně nás provázejí po celý život. Nejsou jen něčím, co nám zpříjemňuje vnímání okolního světa. Mohou léčit, zbavovat nás únavy, starostí a střesu. Nechte své tělo i duši relaxovat, posílit, regenerovat.

Při aromatické masáži se využívá síly silicových olejů. Snoubí se zde prožitek vůně se silou dotyku. Aroma masáž je vysoce účinná. Její síla tkví nejen v relaxaci. Působí nejen na tělo a naši mysl, ale podporuje imunitní systém a spolupodílí se tak na našem celkovém zdraví. Pomáhá odstranit napětí, stres, únavu. Dezinfikuje, podílí se na odstraňování různých kožních problémů, upravuje spánek. Napomáhá v léčbě zdravotních problémů, ať již vnitřních, tak vnějších.

Základním kamenem, o nějž se opírá každá metoda aroma masáže, je čistý silicový výtažek, jenž je silně koncentrovaný. Esence se získávají různými metodami, jako je destilace, lisování za studena, macerace, louhování apod. Surovinami jsou různé části bylin a dřev, květy, okvětní lístky, semena, plody, jádra, listy, lodyhy, kůry, pryskyřice a kořeny. Tyto silice se pro účely aromatické masáže přidávají do olejů a tento se při masáži nanáší na tělo. Přes pokožku a vdechováním se v těle vstřebávají a krví se rozvádějí do celého organismu.

Aromatická masáž není jen prostředkem ke zlepšení stavu mysli a pohody, ale dovede pomoci při různých potížích a zdravotních problémech. Nelze ji ale zaměnit za léčbu jako takovou. Je vhodná pro dospělé i děti, pro těhotné i mladé maminky. Umí napomoci i při specifických ženských potížích. Není všelékem, je pomocníkem.

Aromatická masáž trvá cca 75 minut a můžete si ji objednat za 950 Kč.

 


Dornova metoda & Breussova masáž (cca 75 minut)

Jedná se o jemnou manuální terapii, s jejíž pomocí jsou klouby, obratle i energetická centra bezpečně a přesně uváděna do původních fyziologických poloh. Touto technikou je možné pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům.

Je ideální pro fyzioterapeuty, maséry ale i pro laiky, bez odborného zdravotního vzdělání.  Autor této metody, Dieter Dorn, znovuvynalezl způsob, jak jednoduše, rychle a jemně srovnávat rozdílnou délku dolních končetin, posunuté obratle, skoliotické držení těla, bolavá ramena, lokty, kyčle, kolena atd. Tato metoda pomáhá lidem již  35let.

Posun v kloubech, ať již ve velkých (kyčle, kolena, ramena), či v malých (např. páteř) způsobuje iritaci obvodových nervů, špatné zafixování vazů, šlach a svalů, což může způsobit disproporci levé a pravé poloviny těla. Důsledkem je třeba posun v pánvi a tím "kratší" dolní končetina, skolióza a další nepříjemné bolestivé stavy nosného aparátu.

Dornovou technikou a následnou uvolňující masáží páteře a zad, lze tyto nedostatky napravit. Samozřejmě jsou stavy lehce napravitelné a také ty, které vyžadují dlouhodobější péči. Vždy je ale třeba spolupráce s klientem, tedy aktivní spoluúčast. Jak při provedení vlastní masáže a techniky, tak i později doma, v běžném životě.

Upozorňujeme, že tuto masáž nesmí podstoupit osoby trpící těmito nemocemi - artritida, artróza, onemocnění kloubů (např. Perthesova choroba, dna, Bechtěrevova nemoc apod.), osteoporóza, nádorová onemocnění, epilepsie, kloubní náhrady, kovové výztuhy páteře, revmatická onemocnění kloubů.

Dornova metodu & Breussovu masáž trvá cca 75 minut a můžete si ji objednat za 950 Kč.

 


Havajská (Lomi Lomi) masáž 

Havajská masáž je další procedurou, jejíž účinky pomáhají klientovi po stránce fyzické a rovněž po stránce psychické, relaxační, emocionální a energetické. Prováděné hmaty tak nejen odstraňují problémy spojené s pohybovým aparátem. Masáž Lomi Lomi nejen uvolní ztuhlé svalstvo, ale uvolní případné psychické bloky a obnoví zablokované toky energie.

Tato technika masáže vznikla na Havajských ostrovech. Dříve byla výsadou vyšších vrstev ostrovní společnosti. Původně svatý rituál se postupem času a pronikáním jiných kultur ustálil do současné podoby. Nejedná se však o ukončený stav. Je živou a stále se vyvíjející formou.

Masáž ve spojení s aromaterapií navozuje pocit klidu a pohody. Provádí se jak za pomoci rukou, tak předloktím a lokty. Účinky Havajské masáže jsou stimulující pro krevní oběh a lymfatický systém. Tělo hluboce relaxuje a harmonizuje se. Dochází k odstranění svalové bolesti, únavy a napětí. Uvolňují se kloubní spojení, napomáhá detoxikaci organismu.

O relaxačním  a dalších vzpomínaných účincích ledacos napovídá i překlad názvu havajské masáže. Lomi lomi totiž v překladu znamená "milující ruce".

Masáž zadní části těla trvá cca 80 minut a stojí 1200 Kč. Masáž přední části těla (nohy, ruce, paže, obličej a hlava) trvá cca 60 minut a můžete si ji objednat za 1100 Kč.

Kompletní celková masáž - délka trvání cca 140 minut, cena 1900 Kč.

 


Magic Bamboo - bambusová masáž

Tato masáž se provádí bambusovými tyčemi, různých délek, tvarů a průměrů. Může být prováděna jako relaxační, ale také intenzivnější. Používá se při ní kvalitní olej. Bambusové tyče jsou nahřáté, masáž je tedy pocitově příjemná.

Při masáži se stimulují podobné struktury těla, jako při jiných druzích. Kromě kůže, podkoží, svalů, krevního řečiště a dalších, se ovlivňuje i lymfatický systém, a tedy lze bambusovou masáž zařadit i mezi ty, co působí aktivně v boji s celulitidou. A to ať již preventivně, tak rovněž ve stadiu, kdy již tato vznikla.

Většinou se provádí masáž celého těla - cca 120 minut, cena je 1650 Kč. Lze ji také aplikovat částečně jako poloviční - zadní či přední část těla v délce cca 60 minut, kterou si můžete objednat za 900 Kč.