rezervace

Kontakty

+420 494 534 619

hotel@aprilhotel.cz

Novinky mailem


Masáže


Masérské služby poskytuje hotelovým hostům i veřejnosti nevidomý masér Bc. Rudolf Osikovski, a to každý den nepřetržitě od 8:00 hod. do 20:00 hod., poté za příplatek.

Upozorňujeme hosty, že masér nebude na hotelu přítomen v termínech:  7.4. - 12.4., 19.5. - 24.5., 16.6. -28.6., 28.7. - 2.8., 1.9. - 6.9., 29.9. - 4.10., 3.11. - 8.11., 15.12.2024 - 6.1.2025


AKCE 3 + 1 zdarma: Vyberte si oblíbenou masáž, a pokud si ji zakoupíte třikrát, čtvrtou stejnou masáž obdržíte zdarma. Nabídka se týká všech druhů masáží nabízených v April hotelu Panorama - viz. níže.


Masér v současné době provádí:

 

Všechny druhy masáží je možné si objednat na recepci hotelu na tel. 494 534 619.

 

Klasické masáže

masáž šíje (cca 25 min.) - 450 Kč
masáž zádová (cca 30 min.) - 450 Kč
masáž dolních končetin (cca 40 min.) - 550 Kč
masáž horních končetin (cca 30 min.) – 450 Kč
 


Reflexologie nohy (cca 60 min.)

Nejprve je potřeba si ujasnit pojem „reflexologie nohy“. Jedná se o provádění diagnostiky, ošetření a stimulace (nebo naopak tišení) projevů na reflexních ploškách nohy. Nohou myslíme část těla od kotníku dolů, tedy převážně plosky (chodidla) nohy a jejího nártu.

Reflexním ploškám přináleží tělesné orgány a celá ústrojí v těle a rovněž páteř. Všechny tyto orgány je možné pomocí ošetřování reflexních plošek ovlivňovat, a to nejen stimulovat k vyššímu výkonu, ale také při potížích tlumit jejich projevy. Při diagnostice lze zjistit jak současný problém, tak i „předpovědět“ problém v budoucnu. Při takto diagnostikovaných problémech se lze na tyto orgány více zaměřit, například v prevenci.

Reflexologie nohy je příjemná procedura, mírně bolestivá až bolestivá. Vše záleží na stavu těla a orgánů klienta. Provádí se různě silným tlakem na reflexní plošky. Procedura je časově přibližně hodinová, ale je to závislé na stavu klienta.

Naše tělo je vděčné za každou péči, kterou mu věnujeme. U zdravého člověka nelze povědět, jak často se reflexologii nohy věnovat. Pozná se to často až na první „kúře“, kdy je mnohdy klient sám překvapen, kde všude může být třeba jeho systém či orgán podpořen. V zásadě je možné říci, že se naše tělo na nás nebude hněvat, jestliže se o něj jednou až dvakrát měsíčně takto postaráme. A jestliže nemáme čas, nebo z jiného důvodu nemůžeme takovéto „ošetření“ absolvovat, projděme se alespoň na boso zarosenou travou, po štěrku, nebo na dovolené po oblázkové pláži. Je to sice jen náhražka, ale naše tělesná schránka bude vděčná i za to.

Reflexologie nohy trvá přibližně 60 minut. Cena je 900 Kč.

 


Manuální lymfatická drenáž

Jedná se o jemnou masážní techniku charakterizovanou jemnými doteky a lehkým tlakem po celém těle. Cílem je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu a zbavit tělo toxických a odpadních látek. Manuální lymfodrenáž účinkuje tak, že se ručně uvolňují lymfatické uzliny, rozproudí tok lymfy po těle a podpoří se tak samočistící a regenerační schopnost organismu.

Manuální lymfodrenáž se doporučuje k detoxikaci organismu, posílení imunitního systému či prevenci celulitidy. Dále je vhodná po delší léčbě antibiotiky, při otocích – např. v graviditě a při dlouhodobém užívání hormonálních léků. Detoxikační kúru je vhodné provádět alespoň jednou za měsíc. Pokud máte zdravotní problémy, doporučujeme konzultaci s lékařem.

Je možné si objednat manuální lymfodrenáž buď celého těla (trvá cca 120 min.) za cenu 1 700 Kč podle stavu klienta či masáž horní nebo dolní poloviny těla (trvá cca 60 min.) za 900 Kč.

Při doporučení lékaře je možná i manuální lymfodrenáž určité jednotlivé části těla (např. při ablaci prsu). V tomto případě je cena smluvní.

 


Magic hot stones – masáž lávovými kameny

Při této masáži masér pokládá nahřáté lávové kameny na vybraná místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa) a tato místa s kameny masíruje použitím speciálních havajských technik. Teplota ohřevu kamenů je cca 45-55°C. Tato masáž je vysoce relaxační, antistresová a harmonická. Masáž  stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, prohřívá celé tělo, pomáhá detoxikaci organismu.

Masáž není možné aplikovat v případech otevřených ran a modřin, hypersensitivity na teplo, vysokého krevního tlaku, nedávno prodělaných operací, infekčních onemocnění, kožní infekce, popálenin, zánětů a v těhotenství.

Masáž lávovými kameny celého těla trvá cca 120 minut, cena je 1 700 KčČástečná masáž (nohy zezadu a záda) trvá cca 60 minut a stojí 900 Kč.

 


 

Aromatická masáž (cca 75 minut)

Vůně nás provázejí po celý život. Nejsou jen něčím, co nám zpříjemňuje vnímání okolního světa. Mohou léčit, zbavovat nás únavy, starostí a střesu. Nechte své tělo i duši relaxovat, posílit, regenerovat.

Při aromatické masáži se využívá síly silicových olejů. Snoubí se zde prožitek vůně se silou dotyku. Aroma masáž je vysoce účinná. Její síla tkví nejen v relaxaci. Působí nejen na tělo a naši mysl, ale podporuje imunitní systém a spolupodílí se tak na našem celkovém zdraví. Pomáhá odstranit napětí, stres, únavu. Dezinfikuje, podílí se na odstraňování různých kožních problémů, upravuje spánek. Napomáhá v léčbě zdravotních problémů, ať již vnitřních, tak vnějších.

Základním kamenem, o nějž se opírá každá metoda aroma masáže, je čistý silicový výtažek, jenž je silně koncentrovaný. Esence se získávají různými metodami, jako je destilace, lisování za studena, macerace, louhování apod. Surovinami jsou různé části bylin a dřev, květy, okvětní lístky, semena, plody, jádra, listy, lodyhy, kůry, pryskyřice a kořeny. Tyto silice se pro účely aromatické masáže přidávají do olejů a tento se při masáži nanáší na tělo. Přes pokožku a vdechováním se v těle vstřebávají a krví se rozvádějí do celého organismu.

Aromatická masáž není jen prostředkem ke zlepšení stavu mysli a pohody, ale dovede pomoci při různých potížích a zdravotních problémech. Nelze ji ale zaměnit za léčbu jako takovou. Je vhodná pro dospělé i děti, pro těhotné i mladé maminky. Umí napomoci i při specifických ženských potížích. Není všelékem, je pomocníkem.

Aromatická masáž trvá cca 75 minut a můžete si ji objednat za 1 200 Kč.

 


Havajská (Lomi Lomi) masáž 

Havajská masáž je další procedurou, jejíž účinky pomáhají klientovi po stránce fyzické a rovněž po stránce psychické, relaxační, emocionální a energetické. Prováděné hmaty tak nejen odstraňují problémy spojené s pohybovým aparátem. Masáž Lomi Lomi nejen uvolní ztuhlé svalstvo, ale uvolní případné psychické bloky a obnoví zablokované toky energie.

Tato technika masáže vznikla na Havajských ostrovech. Dříve byla výsadou vyšších vrstev ostrovní společnosti. Původně svatý rituál se postupem času a pronikáním jiných kultur ustálil do současné podoby. Nejedná se však o ukončený stav. Je živou a stále se vyvíjející formou.

Masáž ve spojení s aromaterapií navozuje pocit klidu a pohody. Provádí se jak za pomoci rukou, tak předloktím a lokty. Účinky Havajské masáže jsou stimulující pro krevní oběh a lymfatický systém. Tělo hluboce relaxuje a harmonizuje se. Dochází k odstranění svalové bolesti, únavy a napětí. Uvolňují se kloubní spojení, napomáhá detoxikaci organismu.

O relaxačním  a dalších vzpomínaných účincích ledacos napovídá i překlad názvu havajské masáže. Lomi lomi totiž v překladu znamená "milující ruce".

Masáž zadní části těla trvá cca 75 minut a stojí 1200 Kč. Masáž přední části těla (nohy, ruce, paže, obličej a hlava) trvá cca 60 minut a můžete si ji objednat za 900 Kč.

Kompletní celková masáž - délka trvání cca 140 minut, cena 1900 Kč.